Uudised

 • PÄEVAKAJALINE: Transpordiamet tunnustas tublimaid ühistranspordi valdkonnas tegutsejaid

  30.09.2022 toimus Transpordiameti pidulik konverents “Kuhu liigud, Eesti ühistrasnsport”, kus Transpordiamet andis esmakordselt välja ühistranspordi valdkonna tunnustusi ettevõttete ja organisatsioonidele, kes on paistnud silma ühistranspordi arendamisega.

  “Tunnustamisega vaatame tagasi viimastel aastatel ühistranspordis saavutatule ja tõstame esile neid, kes ühistranspordi korraldajatest, ettevõtetest, kohalikest omavalitsustest ning uudsete teenuste arendajatest esile kerkivad,” selgitas Transpordiameti liikuvuse planeerimise teenistuse direktor Kati Tamtik.

  T grupp sai eritunnustuse uue ühistransporditaristu kategoorias. T grupp on mitme linna värav ning pälvis auhinna bussijaamade renoveerimise eest, kultuuri toomise eest bussijaamadesse ning panuse eest pagulasabi korraldamisel. Lisaks oli T grupp nominent pileti- või piletimüügisüsteemi eritunnustuse kategoorias.

  T grupp ühendab ja arendab liikuvusteenuste brände: Bussijaam, Cargobus ja Tpilet. Nimetatud teenuste integreerimine loob sünergia tagamaks kvaliteetse virtuaalse ning füüsilise infrastruktuuri liikuvusteenuste pakkujatele ja kasutajatele. T grupp tegeleb hoonete ja kinnistute haldusega, äripindade rentimisega, busside saabumiste ja väljumiste korraldamisega, bussiinfo jagamisega, füüsilise ja virtuaalse piletimüügiga, pagasihoiuga ja pakiveoga bussides.

  T grupp näeb ennast üha olulisema liikuvusteenuste eestkõnelejana.  

  Loe lähemalt transpordiameti kodulehelt transpordiamet.ee!

  Transpordiameti ühistranspordi tunnustuse saajad 2022
  Transpordiameti ühistranspordi tunnustuse saajad 2022.
  Foto autor: Transpordiamet

 • KULTUUR: Eesti Kunstimuuseum täiendas Rakvere Bussijaama näitust

  Märtsis 2022 tõi Eesti Kunstimuuseum Rakvere Bussijaama vaateakendele näituse Virumaa-teemaliste maalide reprodest koos põnevate taustalugudega, mis pakkusid külastajatele palju äratundmisrõõmu.

  Augustis täiendas Eesti Kunstimuuseum märkimisväärset näitust veelgi kaasahaaravamate teostega ning nüüdseks kaunistavad Rakvere Bussijaama ootesaali vaateaknaid lisaks veel järgmised teosed: 

  1. Richard Uuutma “Rannaküla vaade”
  2. Roman Nyman “Põhja-Eesti maastik”
  3. Karl Otto Gerhard von Kügelgen noorem “Kunstnik perekonnaga Vinni mõisas”
  4. Lepo Mikko “Pandivere kõrgustikult” 


  Loe näitusest lähemalt SIIT!

  Karl Otto Gerhard von Kügelgen noorem “Kunstnik perekonnaga Vinni mõisas”
  Karl Otto Gerhard von Kügelgen noorema “Kunstnik perekonnaga Vinni mõisas”
  on üks uutest piltidest, mille reprot Rakvere Bussijaamas näha saab.
  Autor: Eesti Kunstimuuseum

 • KULTUUR: T grupp pidas meeleoluka juubelipeo neljas bussijaamas

  15.07.2022 pidas T grupp OÜ oma kaubamärgi Cargobusi 30ndat juubelit korraga Tallinna, Tartu, Rakvere ja Jõhvi bussijaamades. 

  „Meie juubelivanus, 30 aastat, tähistab ühtlasi vaba liikumist vabas Eestis. Bussiliinid ühendavad kogu Eestimaad küladest linnadeni ja väljapoole Eestit. Oleme igas linnas väravaks sinna saabujatele ja sealt lahkujatele ning uhked selle üle, et täidame niivõrd olulist esindusrolli,“ sõnas T grupp OÜ tegevjuht Airika Aruksaar.

  Muusikalisi elamusi pakkusid Tallinnas Anne Veski ja Tanja Mihhailova-Saar, Tartus Synne Valtri, Rakveres Kõrsikud ja Jõhvis Alika Milova bänd. Lisaks pakkus Tallinna Bussijaam oma juubelipeo külalistele nostalgilisi lõbusõite retrobussidega, maitsterohket toidutänavat ning palju muid vahvaid üllatusi. Igast bussijaamast toimus otseülekanne Delfi TV vahendusel.

  Täname koostööpartnereid, kes peo õnnestumisele oma õla alla panid: Delfi, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Rahvusraamatukogu, Estonian Lines, Eesti Hoiuraamatukogu, ISIC, Jewe Keskus, Jooker, Kooker, Lux Express, Plus Catering, Timeless, Tradehouse, Vene Teater ja WOW Events.

  Loe lähemalt ja vaata pilte uudisteportaalist Postimees või otseülekande salvestust uudisteportaalist Delfi!

 • KULTUUR: Eesti Kunstimuuseum tõi Tartu Bussijaama akendele teoseid Tartust

  Alates 13.08.2022 pakub Tartu Bussijaama külastajatele silmailu näitus Tartu-teemalistest teostest Eesti Kunstimuuseumi kogust.

  Teosed on Tartu Bussijaama akendele toodud reprokleebiste kujul, mis annab võimaluse näha teoseid teises valguses. Väljapanekut täiendavad lühikesed taustalood, mis seovad teoseid Tartuga.

  “Näitusele sai valitud tööd Eesti kunstnikelt, kelle puhul on teada nende tihe seos Tartuga. Näiteks Valve Janov, kes moodustas oma mõttekaaslastega mitteametliku kunstirühmituse Tartu sõpruskond ning kelle eksperimentaalset loomingut on nimetatud ka Karlova avangardiks. Või Karl Pärsimägi, keda on Pallase õpilasena ja tema värvikireva maalilaadi tõttu kutsutud ka Tartu Matisse’iks. Peale nende on näitusel ka võib-olla ehk mitte nii tuntud teosed Eduard Wiiraltilt, Villem Ormissonilt, Linda Kits-Mägilt ning Villu Järmutilt ja Enn Kärmaselt,” kirjeldas Eesti Kunstimuuseumi turundus- ja teenindusvaldkonna juht Piret Järvan.

  Hiljuti uuenduskuuri läbinud Tartu Bussijaama külastab 1,5–2 miljonit inimest aastas. “Tartu Bussijaama haldava T grupp OÜ 30. juubeli puhul soovisime külastajate jaoks bussijaama ilmet värskendada ning pakkuda bussiooteajaks killukest kultuurielamust. Kuna Tartu on ülikoolilinna kõrval olnud ka kunstilinn, kus on alguse saanud paljude Eesti kunstnike loometee ning kus kunstielu on pidevalt keenud, leidsime, et just Eesti kunst võiks olla see, mis külastajaid ootesaalis vastu võtab,“ ütles T grupp OÜ turundus- ja kommunikatsioonjuht Kadriann Raud.

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!

  Villu Järmuti ja Enn Kärmase tarbegraafika näitus Tartu Kunstnike Majas
  on üks piltidest, mille reprot Tartu Bussijaamas näha saab.
  Foto autor: Tartu Bussijaam

 • KULTUUR: Suur juubelipidu neljas bussijaamas

   

  JUUBELIPIDU ON KÕIGILE TASUTA!

  T grupp OÜ kutsub kõiki 15.07.2022, algusega kell 15.00 suurele juubelipeole! Juubelipidu toimub korraga Tallinna, Tartu, Rakvere ja Jõhvi bussijaamades.

  T grupp OÜ opereerib Tallinna, Tartu, Rakvere ja Jõhvi bussijaamasid, haldab Tpilet.ee piletimüügikeskkonda ja korraldab Cargobusi pakiveoteenust. T grupp OÜ suurel juubelipeol tähistame eelkõige Cargobusi 30ndat tegevusaastat ning soovime lähemalt tutvustada ka oma teisi brände ja teenuseid.

  NB! Delfi TV vahendusel saab näha ka otseülekannet kõikides bussijaamades toimuvatest juubelipidustustest.

   

  JOOKSVA INFO JUUBELIPIDUDE KOHTA LEIAD

  bit.ly/JUUBELIPIDU-TALLINNA-BUSSIJAAMAS

  bit.ly/JUUBELIPIDU-TARTU-BUSSIJAAMAS

  bit.ly/JUUBELIPIDU-RAKVERE-BUSSIJAAMAS

  bit.ly/JUUBELIPIDU-JÕHVI-BUSSIJAAMAS

   

  TALLINNA BUSSIJAAMA JUUBELIPEO KAVA

  Õhtujuht → Tanja Mihhailova-Saar.
  Muusikalised etteasted – Anne Veski, Tanja Mihhailova-Saar ja DJ Margus Kaukes.
  Kõnelejad → abilinnapea Andrei Novikov, omanik Hugo Osula, retrobusse tutvustab Tõnu Piibur ja videotervitused meie koostööpartneritelt.
  Retrobussid → TASUTA lõbusõidud kogu päeva vältel. Tutvu bussidega lähemalt SIIN!
  Loosiratas → iga loos võidab! Auhinnad panevad välja: Bussijaam, Cargobus, Tpilet, erinevad bussifirmad, Eesti Kunstimuuseum, Vene Teater, Eesti Rahvusraamatukogu, Hoiuraamatukogu, ISIC, Jewe Keskus, Tradehouse jt.
  Toidutänav → toidukärud ja kokteilibaar.
   Otselülitused → teistesse bussijaamadesse Delfi TV vahendusel.

   

  TARTU BUSSIJAAMA JUUBELIPEO KAVA

   Õhtujuht → Kaarel Targo.
   Muusikaline etteaste → Synne Valtri.
   Kõneleja → abilinnapea Priit Humal.
  Otselülitused → teistesse bussijaamadesse Delfi TV vahendusel.

   

  RAKVERE BUSSIJAAMA JUUBELIPEO KAVA

   Õhtujuht → Kaidu Tiirik.
   Muusikaline etteaste → Kõrsikud.
   Kõneleja → abilinnapea Laur Kaljuvee.
   Sünnipäevaamps → TASUTA tort ja tervitusjook külalistele.
  Otselülitused → teistesse bussijaamadesse Delfi TV vahendusel.

   

  JÕHVI BUSSIJAAMA JUUBELIPEO KAVA

   Õhtujuht → Ronaldo Sildnik.
   Muusikaline etteaste → Alika Milova bänd.
   Kõneleja → vallavanem Maris Toomel.
   Sünnipäevaamps → TASUTA tort ja tervitusjook külalistele.
   Lisaks → kohalikud üllatusesinejad ja loosimised.
  Otselülitused → teistesse bussijaamadesse Delfi TV vahendusel.

   

  Tallinna Bussijaam suur juubelipidu
 • REISIINFO: Bussipiletite uued teenustasud

  Alates 01.07.2022 hakkavad kehtima bussipiletitele uued teenustasud.

  Tpileti piletimüügikeskkonadest bussipiletite ostmisel rakendub nüüdsest 55 sendi suurune teenustasu. Meie bussijaamade ja Cargobusi kassades rakendub nüüdsest 25 sendi suurune teenustasu.

  Tpileti piletimüügikeskkonadest nullpileti ostmisel rakendub endiselt 1 euro suurune teenustasu. Kassadest nullpileti soetamisel rakendub endiselt teenustasu erandkorras liinil 347 (Tartu-Pärnu), eakatele 63+ ja kooliealistele kuni 19-aastastele reisijatele (k.a).

  Uued piletimüügieeskirjad leiad SIIT.

 • REISIINFO: Tartu Bussijaama remont

  Tartu Bussijaamas algab tuleval esmaspäeval, 16.05.2022, kaks kuud kestev ümberehitus, mis sulgeb ajutiselt ootesaali. Nii piletimüük kui Cargobusi pakiveo- ja kulleriteenus kolivad ajutistesse soojakutesse.

  Estiko Grupi kinnisvara arendusjuht Sven Saar selgitas, et ümberehitustööd puudutavad nii bussijaama sise- kui välisosa. “Praegused piletimüügiboksid lammutatakse, mis tähendab, et ootesaali tekib reisijatele ruumi juurde,” selgitas Saar.

  Lisaks ehitatakse olemasolev Cargobusi teeninduslett suuremaks ning see liigub ootesaalile lähemale. “Nii võiks olla teenindamine kõigile mugavam, sest praegu on Cargobusi ruumid väga väikesed. Siis aga saab anda pakke ning müüa pileteid ühest ja samast kohast,” selgitas Saar.

  Kuna ehitustööde ajal on ootesaal suletud, hakkab nii piletimüük kui pakkide vastuvõtt ja väljastamine toimuma ajutistest soojakutest, mis jäävad avaturupoolsesse otsa. Samas jääb R-Kioskile ja Caffeine kohvikule ligipääs ka remondi ajal alles. Bussid väljuvad ehitus- ja remonttööde ajal tavapärastelt platvormidelt.

  Tartu Bussijaama soojakute asendiplaan

  Sven Saare sõnul tehakse kõik vajalikud tööd nii kiiresti kui võimalik. “Meie soov on reisijate elu võimalikult vähe häirida, mistõttu teeme näiteks välitöid väiksemate etappide kaupa. Kõik piirdeaiad paigutatakse nii, et kõnniteedel oleks võimalik liikuda,” selgitas Saar.

  Rovin OÜ koostatud ehitusprojekt nägi ette ka Soola tänavaga külgneva fassaadi ümberehitust, kuid Saare sõnul lükkub see praegu edasi. “Otsustasime välitööde ehitusmahtu vähendada ja keskenduda esmajoones bussijaama külastaja heaolule,” lausus Saar.

  Bussijaama operaatori T grupp OÜ tegevjuhi Airika Aruksaare sõnul väärib 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit kandma hakkav Tartu külaliste vastuvõtuks kultuurset ja ilusat linnaväravat.

  “Oleme T grupp OÜ opereeritud bussijaamades juba viimased paar aastat toonud reisijatele kätte kultuurisündmusi: kuvame koostöös Eesti Kunstimuuseumiga erinevaid pop-up-näituseid, avasime koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga ja Hoiuraamatukoguga raamatukogude aasta raames reisiraamatukogud Tallinna, Rakvere, Jõhvi ja peagi ka Tartu ning Haapsalu bussijaamades, pakume erinevaid elamusi koostöös PÖFFi, Fotografiska ja Jazzkaarega. Pärast remonti saavutame Emajõelinna bussijaamas sellise ruumilise keskkonna, mis võimaldab ka Tartu kaasata meie «Kultuur kõnnib bussijaamas» projektidesse,” rääkis Aruksaar.

  Bussijaama ümberehituse projekti koostas Rovin OÜ, ehitustöid teostab SVG projekt OÜ.

  Loe lisaks uudisteportaalist Tartu Postimees!

 • KULTUUR: Raamatukogude aastal avatakse viies Eesti bussijaamas reisiraamatukogud

  Täna, 11.05.2022, kell 12.00 avatakse Tallinna Bussijaamas raamatukogude aasta reisiraamatukogud. Teema-aasta puhul saavad raamaturiiulid esialgu Tallinna, Tartu, Rakvere ja Jõhvi bussijaamad, kust reisijatel on võimalik endale bussisõiduks meelepärast kirjandust lugemiseks kaasa võtta. Avatavaid reisiraamatukogusid varustab teostega Eesti Hoiuraamatukogu.

  „Tänavune raamatukogude teema-aasta sobib hästi raamatukogude mõiste ja piiride nihutamiseks. Raamatukogud on oluline ning vahetu võrgustik, kus peituvad suured võimalused,“ sõnas kultuuriminister Tiit Terik. „Teel olles kipume unustama, et võiksime kiirustamise asemel võtta aja endale, panna käest telefoni või arvuti ning hoopis raamatut lugedes mõtet puhata. Julgustan seega kõiki teelisi kasutama reisiraamatukogude võimalusi ning bussisõitu raamatu seltsis veetma,“ lisas Terik.

  Raamatukogude aasta puhul avatakse reisiraamatukogud Tallinna, Tartu, Rakvere ja Jõhvi bussijaamades. Raamaturiiulitel olevaid teoseid saavad reisijad endale sõiduks tasuta kaasa võtta. Teoseid tagastama ei pea, kuid need võib jätta mõne teise bussijaama raamaturiiulisse, kui see seal olemas on.

  Avatavaid reisiraamatukogusid varustab Eesti Hoiuraamatukogu, mis talletab Eesti teistest raamatukogudest, asutustelt ja eraisikutelt saadud säilitamist väärivat kirjandust.  

  „Tallinna, Tartu, Rakvere ja Jõhvi bussijaamad on ühed suurimad Eestis. Sealt liigub aastas läbi umbes kolm kuni neli miljonit reisijat,“ sõnas T grupp OÜ omanik Hugo Osula. „Seega on äärmiselt tore, et saame üheskoos pakkuda lugemisrõõmu nii suurele hulgale inimestele ja muuta reisimise veelgi nauditavamaks. Võin juba saladuseloori all öelda, et peagi on raamaturiiul saabumas ka Haapsalu reisijateni,“ lisas Osula.

  Sarnase lahendusega raamaturiiulid on varasemalt avatud Tallinna lennujaamas, Valga raudteejaamas, Tori bussijaamas, Are bussijaamas ja Pärnu bussijaamas.

  Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu.

  Loe lähemalt raamatukogude aasta kohta nende kodulehelt raamatukogudeaasta.ee!

 • KULTUUR: Jazzkaar Tallinna Bussijaamas

  Jazzkaar Tallinna Bussijaamas

 • TÖÖPAKKUMINE: Otsime klienditeenindajat Tallinnasse

  Klienditeenindaja tööpakkumine Tallinnas

 • PÄEVAKAJALINE: Tallinna Bussijaamas ööbivad Ukraina sõjapõgenikud saavad abi

  Sõjaolukord Ukrainas on toonud meile palju sõjapõgenikke, kes vajavad rohkesti abi ja tuge. Tallinna Bussijaam on aga koht, kuhu jõuab abivajavaid ukrainlasi nii Venemaalt kui ka Baltikumist, enamus põgenikke on transiidis, kuid on ka neid, kes tulid Eestisse pikemaks perioodiks. Transiidis olevatele sõjapõgenikele ajutist majutuse võimalust organiseeritud ei ole ning nad on sunnitud öö bussijaamas veetma.

  Tallinna Bussijaama tegevjuhi Airika Aruksaare sõnul probleem põgenike majutamisega hakkas süvenema siis, kui lõpetati ära tasuta bussitransport, mis viis põgenikud Poola piirilt otse kogunemispunktidesse.

  “Paljudel põgenikel ei ole võimalik vanuse tõttu bussijaama põrandal magada ning täna öösel tegi PPA väga aktiivselt tööd, et inimesi majutusasutustesse toimetada,” ütles Aruksaar.

  Põhja regiooni ühendstaabi siseturvalisuse grupijuhi Indrek Aru sõnul on Venemaalt saabunud valdavalt inimesed, kes soovivad Eestist läbi sõita. “Enamasti liiguvad nad bussidega ja omal soovil Tallinnasse, et minna edasi järgmisele bussile ja sõita sealt näiteks Saksamaale, Poola, Tšehhi või ka Ukrainasse tagasi. Lisaks on inimesi, kes soovivad laevaga edasi liikuda Soome või Rootsi. Viimastel päevadel on suurenenud inimeste arv, kelle puhul oleme täheldanud, et nad vajavad rohkem riigi poolset tuge, mistõttu avasime koostöös Sotsiaalkindlustusametiga infopunkti Tallinna Bussijaama,” ütles Aru.

  Sotsiaalkindlustusameti sotsiaalkaitsegrupi juhi Kert Valdaru sõnul korraldatakse Eestisse jääda soovivatele öösel saabunud põgenikele hommikuks transport vastava linna kogunemispunktidesse. Täna toodi Tallinna Bussijaama 10 välivoodit, luues põgenikele võimaluse veeta öö paremates tingimustes.

  Lisaks on Tallinna Bussijaam koostöös vabatahtlikega organiseerinud transiidis olevatele ning bussijaamas öö veetvatele põgenikele söögi- ja joogikoha, tasuta WC ning võimaluse soetada endale bussipileteid ka öösel, kui kassad, kioskid ja kohvik on suletud.

  Loe lähemalt uudisteportaalist Delfi!

 • PÄEVAKAJALINE: Öiste bussidega Venemaalt saabuvad ukrainlased võivad jääda vajaliku abita

  Piiripuntkides jagatakse Ukrainast tulnud põgenikele infot, Tallinna Bussijaama öistel tundidel saabunud põgenikud on ikkagi teadmatuses ja osadel on otsa saanud ka viimased säästud. Hilistel tundidel info jagamise ning toidu-ja veekaupadega abistamise võtsid enda peale vabatahtlikud.

  Kuigi põgenike bussidega Eestisse toomine on lõppenud, saabub bussijaama siiski iga päev nii transiidil olevaid kui ka Eestisse jäävaid põgenikke.

  Rohkem sõjapõgenikke jõuab Eestisse ka Venemaa kaudu, kust bussid saabuad Tallinna öösiti, mil infopuktid ja esmavajalikku müüvad kioskid on suletud. Kahjuks puudub põgenikel võimalus saada infot ja teha hädapäraseid oste.

  Sotsiaalmeediast põgenike abivajaduse kohta infot leidnud vabatahtlikud on aidanud põgenikel öösel lähedal asuvast ööpäevaringselt avatud toidupoest süüa ja vett hankida, osta sõidupileteid ja leida majutust. Osad põgenikud veedavad aga oma öö bussi oodates bussijaamas.

  “Me teame ka, et antakse piiri peal bussides inimestele infot, et need kogunemispunktid on Tartus ja Pärnus. Nad ei tea, et see Pärnu on kohe pärast Ikla piiriületust poole tunni pärast, nad sõidavad sealt mööda. Tegelikult on see absurd, et Tallinna Bussijaamas, kui logistilises keskuses reisimiseks nii siit välja kui ka Eestis laiali sõiduks, ei ole mitte mingit adekvaatset infot,” ütles T grupi tegevjuht Airika Aruksaar.

  Aruksaare sõnul on nad võtnud ühendust riigiasutustega ja pakkunud võimalust bussijaama infopunkt luua. Siiani seda kahjuks tehtud ei ole.

  “Kui need inimesed on Tallinnas olles avastanud, et neil tegelikult abivajadus ilmneb, tõenäoliselt oleks siis vaja otsa vaadata sellele protsessile, mis puudutab piiripunktis nende inimestega rääkimist. Kui see läheb suuremõõtmelisemaks, massilisemaks olukorraks, me kindlasti sellele, koostöös omavalitsusega, otsa vaatame ja teeme seda juba järgmise nädala alguses,” rääkis sotsiaalkindlustusameti hädaolukorra sotsiaalkaitsegrupi juht Mari Tikerpuu.

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!

  Loe lisaks uudisteportaalidest Postimees, Elu24, Äripäev ja Lääne-Virumaa Uudised!

 • KULTUUR: Eesti Kunstimuuseum tõi Rakvere Bussijaama akendele Virumaa-teemalised teosed

  Alates 19.03.2022 toovad Rakvere Bussijaama külastajatele äratundmisrõõmu Virumaa-teemaliste maalide reprod koos kaasahaaravate taustalugudega ootesaali akendel. Pop-up-näitus on osa Eesti Kunstimuuseumi ja Bussijaama koostööst.

  Kõik repronäitusel olevad teosed on tihedalt seotud Rakvere või Virumaa ajaloo ja märgiliste kohtadega. Nii on välja toodud teosed Tapalt pärit Ado Vabbelt ning Palmse mõisas tegutsenud Olga von der Pahlenilt ning paljud teised huvitavad märgilised teosed.

  “Rakvere bussijaam, mis aastaid tagasi sai ka arhitektuuripreemia, on suurte klaaspindadega hoone. Bussijaama külastab päevas circa kuni 1500 inimest, kelle koduks on Virumaa või kes tulevad siiakanti külla, asju ajama, teatrisse ja muuseumidesse. Et taolist keskkonda elavdada, andsime kunstimuuseumile vabad käed seda loominguliselt ilmestada. Usume, et väljapanek läheb virumaalastele hinge ning täname Eesti Kunstimuuseumit, kes arvestades ruumi ja inimeste vajadusi on loonud piisavalt õhulise ning tähendusliku väljapaneku,” kommenteeris Tallinna bussijaama turundusjuht Kadriann Raud projekti rolli Rakvere jaoks.

  Eesti Kunstimuuseumi turundus- ja teenindusvaldkonna juht Piret Järvan loodab, et väljapanek avaradab rakverelaste teadmisi kunstist ja seostab need nende kodukandi ajalooga. “Eesti Kunstimuuseumil on suur heameel üllatada Rakvere bussijaamas inimesi, pakkudes neile ajaviidet ja mõtisklushetki ning ehk ka uut teadmist kunstiteostest, mis on ühel või teisel viisil seotud Virumaaga. Eemalt vaadates on Virumaa sümbolid ikka linnused, teater, turuväljak. Paul Raud on “Viru vande” maalil võimsalt kujutanud kolme kirjameest, kes Rakvere vallimäel annavad vande pühenduda eesti kultuurile ja haridusele. Kes need olid? Kui kohe ei meenu, siis bussijaamas saab sellele kindlasti vastuse,” märkis Järvan.

  Eesti Kunstimuuseumi ja Rakvere Bussijaama haldava Tallinna Bussijaama koostöö eesmärgiks on pakkuda reisijatele bussi oodates killuke kultuuri algas 2020. aasta lõpus Christian Ackermanni skulptuuride fotode näitusega Tallinna Bussijaamas ja jätkus 2021. aasta suvel maastikumaalide repronäitusega Eesti Kunstimuuseumi filiaalide püsinäitustelt.

  Loe lähemalt uudisteportaalist Postimees!

  Kristjan Raud "Viru vanne"
  Kristjan Raua “Viru vanne” on üks piltidest, mille reprot Rakvere Bussijaamas näha saab.
  Autor: Eesti Kunstimuuseum

 • REISIINFO: Rahvusvahelised liinid võivad hilineda

  TÄHELEPANU!

  Rahvusvahelised liinid võivad hilineda seoses tekkinud järjekordadega piiripunktides.

  Palume oma reise planeerides sellega arvestada!

 • HEATEGEVUS: Koos teeme head – NULA

  NULA on Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator.

  NULA inkubaator on sündinud selleks, et aidata nutikalt lahendada ühiskondlikke probleeme ehk anda vastused ja lahendused küsimusele „Mis on pildil valesti?“.

  Kui sul on idee kriitilise ühiskondliku probleemi lahenduseks – NULA-st saad vajalikud teadmised ja asjatundlike mentorite nõu, kuidas ideest elujõuline lahendus kasvatada.

  Kolmel parimal lahendusel on võimalik saada idee elluviimiseks kuni 25 000 euro suurune stardikapital Kodanikuühiskonna Sihtkapital SA-lt.

  Sellele vägevale algatusele aitas kaasa ka T grupp OÜ. Meie hallatavate bussijaamade ekraanidel (Tallinnas, Tartus ja Rakveres) ning Cargobusi terminalides, hakkavad käesoleval kuul jooksma NULA videoklipid ja üleskutsed, et kõik lennukate lahendustega inimesed laseksid oma ideed valla ja aitaksid kaasa Eesti elu parandamisele.

  Üleskutsed ja ettevõtmist puudutavad uudised ilmuvad ka Tallinna Bussijaama, Tpileti ja Cargobusi sotsiaalmeediasse.

  Haara härjal sarvist ja saada oma idee vahemikus 01.03.2022–01.04.2022 NULA poole teele SIIN!

   

 • VISIOON: Tallinna Bussijaam saab modernse elektritranspordiühenduse

  Tallinna Bussijaamal on plaan saada pealinna roheliseks transpordiväravaks, et liikuda kogu maailmaga kaasa elektriliikuvuse suunas. Lähitulevikus arendatakse välja moderne elektritransporditaristu. Samuti soovib Tallinna Bussijaam pakkuda võimalust elektritranspordi kasutamiseks kaugsõidu liinidele.

  “Me näeme, et peaks olema võimalik siia saabuda ja siit edasi liikuda elektribusside ja -autodega. Tulevikus oleme viimas ennast kurssi ka vesiniktehnoloogiatega, sest infrastruktuurina ja taristuna me peame toetama sellist tehnilist arengut,” rääkis T grupp OÜ tegevjuht Airika Aruksaar.

  Detailplaneering, millega on juba alustatud, kujutab endast lisaks elektritaristule ka seitsmekorruselist bussijaama teenindavat hoonet. Valmis ehitatakse ka parkimismaja 228-le sõidukile ning lisatakse juurde busside platvorme.

  “Tavaliselt võtavad nii suured detailplaneeringud aega umbes 7 aastat ehituseni, meil on peaaegu aasta juba kulunud. Loodame, et meisse suhtutakse natukene soosivamalt, sest see on ikkagi väga oluline asukoht linna jaoks, ja me näeme, et paremat kohta bussijaamale täna ei ole,” lisas Airika Aruksaar.

  Loe ja vaata lähemalt uudisteportaalist Pealinn!

 • VISIOON: Meie uus ärinimi on T grupp OÜ

  Teavitame, et 16.02.2022 muutus Cargobus OÜ ärinimi. Uus ärinimi on T grupp OÜ.

  Alates 01.07.2020 on Cargobus OÜ järk-järgult ühendanud ja arendanud erinevaid liikuvusteenuseid: 


  Nimetatud teenuste integreeritud haldus loob sünergia, mis võimaldab tagada kvaliteetse, toimekindla, virtuaalse ja füüsilise infrastruktuuri kõigile liikuvusteenuste pakkujatele ja kasutajatele. 

  Ärinime muutus aitab selgemini koondada meie erinevad brändid ning väljendada meie arengut ettevõttena.

  Ettevõtte ärinime muutus ei puuduta teisi andmeid. E-posti ja veebilehe aadressid, telefoninumbrid, registrikood, aadress, pangakontod jmt jäävad samaks.

 • REISIINFO: Tallinna Bussijaama tualettide remonttööd

  18.10.2021–25.10.2021 toimuvad Tallinna Bussijaama tualettides remonttööd. Sellel ajal tualette kasutada ei saa. Ajutised välitualetid ja kätepesujaam asuvad Tallinna Bussijaama ooteplatvormidel.

  Vabandame võimalike ebamugavuste pärast ja täname mõistva suhtumise eest.

  Tallinna Bussijaama tualettide remonttööd

 • REISIINFO: Tallinna Bussijaama väljumised on häiritud

  Täna hommikul, 15.10.2021, kella 10.50 paiku tehti Tallinna Bussijaamale vale pommiähvardus. Busside väljumised olid sellest häiritud kuni kella 11.30.

  Olukord on nüüdseks lahenenud ja politsei tegeleb ähvarduse teinud isikuga ning täpsemate asjaolude välja selgitamisega.

  Vabandame kõikide reisijate ees, kes sel ajal Tallinna Bussijaamas viibisid ja loodame, et kõik jõudsid kenasti oma bussidele.

 • REISIINFO: Infotelefoni lühendatud tööaeg

  Infotelefon 12250 töötab erandkorras 06.08.2021 kell 08.00–16.30 ja 07.08.2021 on infoliin suletud.

  Võta meiega ühendust e-posti teel info@bussijaam.ee ja vastame esimesel võimalusel.

  Vabandame võimalike tekkivate ebamugavuste pärast!

 • KULTUUR: Maastikumaalid Tallinna Bussijaama vaateakendel

  Alates 05.07.2021 kaunistavad Tallinna Bussijaama vaateaknaid Eesti kunstimuuseumi ekspositsioonidest pärit maastikumaalid.

  Tallinna Bussijaama ootesaali vaateakendel saab näha Eesti kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi, Mikkeli muuseumi, Niguliste muuseumi ja Adamson- Ericu muuseumi püsinäitustel olevaid maale Eesti maastikest.

  Kunstiteosed on esitatud reprokleebistena, millest enamik on originaalmõõtmetes, mõne mahukama teose suurust on ruumile sobivaks kohandatud. Ootesaali päikesepoolsed aknad avavad võimaluse näha teoseid uues valguses.

  “Eesti Kunstimuuseum korraldab meie juures juba teist väljapanekut, millega soovime muuta hubasemaks oma reisijate viibimist ootesaalis. Loodame, et Tallinna Bussijaama aknaid kaunistama hakkavad maastikud inspireerivad külastajaid sedavõrd, et näituse raames üles seatud kunstinurk koos vajalike vahenditega leiab tihedat kasutust. Meie soov on luua kunsti kaudu justkui kahekõne oma reisijaga. Parimad pildid leiavad kindlasti tee Tallinna Bussijaama sotsiaalmeediasse, et tunnustada nende tööde autoreid, keda sooviksime meeles pidada omapoolsete üllatustega,“ sõnas Tallinna Bussijaama turundus- ja kommunikatsioonijuht Kadriann Raud.

  Eesti Kunstimuuseumi turundus- ja teenindusvaldkonna juht Piret Järvan kirjeldab koostööd, mis jätkub pärast esimest, skulptor Christian Ackermanni loomingust inspireeritud väljapanekut maastikumaalidega: „Tallinna Bussijaam tegi eelmise aasta lõpus Eesti Kunstimuuseumile toreda ettepaneku koostööks ning aasta alguses valmis ootesaali akendel omalaadne väljapanek Ackermanni ainetel. Suveperioodil vahetavad selle välja maastikumaalid. Pikematel ja lühematelgi bussireisidel saame ikka imetleda kauneid maastikke, mis on inspireerinud ka paljusid kunstnikke. Loodame, et väljapanekuga bussijaamas üllatame rõõmsalt paljusid ja teoste originaale tullakse vaatama Eesti Kunstimuuseumi viide filiaali.“

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!

 • KULTUUR: Tallinn-Tartu bussiliini 50. aastapäev

  01.07.2021 möödus Eesti ühe legendaarseima Tallinn-Tartu ekspressliini nr 724 käivitamisest 50 aastat. Selle tähistamiseks tõi Tallinna Bussijaam välja ajaloolise Ikarus 255 bussi ja kõige esimese tööpäeva sõiduplaani, et esile tuua poolesaja aasta kontrast.

  Loe lähemalt SIIT!

  Ikarus 250 Numbri järgi kõige esimene Ikarus 250 Ülemiste pargis koos bussijuht Voldemar Piigliga. See oli üks kümnest bussist, mis saabusid Eestisse 1971. aasta juunis ja millest loodi eraldi brigaad uue Tartu kiirliini 724 teenindamiseks.
  Foto autor: bussijuht Endel Pööbel

  Ikarus 255Taaslavastus – täielikult restaureeritud Ikarus 255 Tallinna Bussijaamas koos bussijuht Alar Kattaiga.
  Foto autor: Sergei Zjuganov

  1971. aasta sõiduplaan
  Tallinna Autobussipargi ajalooline sõiduplaan 1. juulil 1971. aastal.

 • VISIOON: Tallinna Bussijaam uueneb

  Tallinna Bussijaama omanikud kavandavad jaama ümber ehitamist elektribusside nõuetele vastavaks ning soovivad panna praeguse jaamahoone asemel püsti seitsmekorruselise maja, kus hakkavad asuma ka parkimismaja ning äripinnad.

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!

  Tallinna uue bussijaama eskiislahendusTallinna uue bussijaama eskiislahenduse joonis.
  Autor/allikas: HG Arhitektuur

 • TÖÖPAKKUMINE: Otsime klienditoe spetsialisti Tallinnasse

  Klienditoe spetsialisti tööpakkumine Tallinnas

 • REISIINFO: Tartu Bussijaama teeremont

  Alates 06.05.2021 alustatakse Tartu linnavalitsuse tellimusel remonttöid Soola tänaval. Seetõttu suletakse Tartu Bussijaamas osad platvormid ja suunatakse ümber teistele platvormidele. Remonttööd kestavad esialgse plaani kohaselt kuni 19.05.2021.

  Palun jälgige Tartu Bussijaama üles pandud viitasid ja suuniseid platvormide muutuste osas ning vajadusel pöörduge Cargobusi kassasse, et täpsustada oma bussi väljumisplatvormi.

  Vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

  Loe lähemalt Tartu linna kodulehelt tartu.ee!

  Tartu Bussijaama teeremont

 • REISIINFO: Tallinna Bussijaama muudatused lahtiolekuaegades

  Seoses uute ja rangemate koroonapiirangutega Eesti Vabariigis muutuvad ka Tallinna Bussijaama lahtiolekuajad alates 12.03.2021.

  Avatud koroonapiirangute ajal (12.03.2021–27.06.2021):
  E–P 07.00–23.00

  Piletimüük koroonapiirangute ajal (12.03.2021–01.05.2021):
  E–R 08.00–18.00 saab bussipileteid osta Tallinna Bussijaama piletikassast.
  E–R 18.00–20.00 saab bussipileteid osta Cargobusi Tallinna terminalist.
  L 08.00–16.00 saab bussipileteid osta Cargobusi Tallinna terminalist.
  P 10.00–16.00 saab bussipileteid osta Cargobusi Tallinna terminalist.

  Vabandame võimalike tekkivate ebamugavuste pärast!

  Palun kanna Tallinna Bussijaama siseruumides maski ja hoia teiste reisijatega mõõdukat distantsi!

 • KULTUUR: Christian Ackermanni näitus Tallinna Bussijaamas

  Alates 02.02.2021 saab Tallinna Bussijaama ootesaalis näha Niguliste muuseumi ekspositsioonist pärit röntgenfotosid Christian Ackermanni loodud kujudest.

  Pop-up-näituse formaat võimaldab Ackermanni loominguga tutvuda laiemal ringil inimestel,” rõõmustas Eesti kunstimuuseumi turundus- ja müügivaldkonna juht Piret Järvan Tallinna Bussijaamalt tulnud ettepaneku üle. Järvani sõnul, Põhja-Eesti kirikutest pärit Ackermanni loodud kujud üllatavad ka neid, kes kirikukunsti vastu huvi ei tunne.

  “Suure tõenäosusega ei pruugi neid kujusid sel sajandil enam koos näha, sest nad rändavad tagasi oma kodukirikutesse. Bussijaama näitusel on väljas kujude röntgenfotod, mis valmisid ülimahuka uurimustöö raames. Usun, et see omamoodi näitusekild bussijaamas võib tekitada huvi Niguliste muuseumi külastamiseks.” sõnab Järvan.

  2017. aastal sõlmisid Eesti kunstimuuseum, Eesti kunstiakadeemia ja Eesti evangeelne luterlik kirik koostöölepingu, mille eesmärgiks oli Ackermanni loomingu interdistsiplinaarne uurimine ning tema skulptuurikunsti taas kunstiväljale toomine. Koostöö tulemusena saab Niguliste muuseumi näitusel näha lähivaates ligi 60 Eesti kirikule loodud skulptuuri.

  Tallinna Bussijaama pop-up-näitus on avatud käesoleva aasta maini.

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!

 • REISIINFO: Rakvere Bussijaama remont

  Meil on hea meel teatada, et Cargobus OÜ poolt opereeritavas Rakvere Bussijaamas algasid 2021. aasta veebruaris remonttööd.

  Remondi käigus muudetakse piletimüügikassa ja pakivastuvõtu asukohta ja valmistatakse ette ala toitlustusteenuse pakkumiseks ning olmekaupade müügiks. Ehitustöid teostab VX Kivisillus OÜ ning tööde pikkuseks on planeeritud kuni 2 kuud.

  Ootesaal ja bussijaama sissepääsud on remonttööde ajal avatud endistel kellaaegadel. Samuti toimub piletimüük ning pakkide vastuvõtt. Suletud on R-Kiosk.

  Vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

  Loe lähemalt uudisteportaalist Virumaa Teataja!

  Rakvere Bussijaam uueneb

 • KULTUUR: EKA arhitektuuritudengite tulevikuvisioonid Tallinna Bussijaamast

  Tallinna Bussijaam unistab uuenemisest ning 2019. aasta sügisel küsisime Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri tudengitelt küsimuse – kuidas nemad tuleviku bussijaama näevad?

  Õppeülesande tulemusena saab sel sügisel Tallinna Bussijaamas tutvuda EKA tudengite näitusega „T4 – Tallinn Timber Tower Terminal“, mis tutvustab tuleviku bussijaama kaheksat kavandit. Bussijaama külastajad said oma lemmiku eest hääletada. 16. oktoobril kuulutati välja rahva lemmik, milleks osutus projekt GRADIENT, autoriteks olid Mia Martina Peil ja Anna Smetanina.

  Kavandite loomise käigus pidid tudengid lähtuma keskkonnasäästlikest ehitusmaterjalidest, transpordi liiklusest ning kindlasti ka inimeste privaatsusest ja mugavusest tihedas linnaruumis.

  “Tänases valguses on küll veel vara rääkida bussijaama ümberehitusest, aga kindlasti saavad projektid sisendiks Tallinna Bussijaama arhitektuurikonkursi lähteülesande koostamisel. Tore on see, et rahvas on saanud kolme nädala jooksul ka tuleviku bussijaama kohta oma arvamust avaldada, ootame põnevusega, milline lahendus kaheksast kavandist lemmikuks osutub,” kommenteerib EKA näitust Tallinna Bussijaama tegevjuht Airika Aruksaar.

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!

 • VISIOON: Tartu Bussijaam uueneb

  Cargobus OÜ opereerib lisaks Tallinna Bussijaamale veel Tartu, Rakvere ja Jõhvi bussijaamades. Võime olla uhked, et meile usaldatud ülesanne opereerida erinevates bussijaamades üle Eesti, ei ole olnud asjata.

  2021. aasta suve lõpuks on meil koostöös Tasku keskusega eesmärk anda uus hingamine Tartu Bussijaamale. Toimuvad suuremahulised sise- ja välistööd, et bussijaama külastaja tunneks end seal viibides mugavalt ja hubaselt. 

  Kuulake ja vaadake lähemalt, mis on tulevikus plaanis ning mida on selle kohta öelda Tasku keskuse tegevjuhil Annika Ojal ja Cargobusi tegevjuhil Airika Aruksaarel.

 • PÄEVAKAJALINE: Bolti üks populaarsemaid sihtkohti koroonapandeemia ajal oli Tallinna Bussijaam

  Bolt koostas nimekirja kaheksast kõige populaarsemast sihtkohast koroonapandeemia ajal (23.03.2020–29.03.2020).

  Suure üllatusena kõigile osutus Tallinna Bussijaam teisele kohale isegi pandeemia ajal, mil paljud linnadevahelised liinid olid suletud ning bussireisijate arv oli kõvasti langenud.

  Tänu suurele taksoteenuse nõudlusele bussijaama, asutas Bolt oma Eesti esimese ametliku peatuspunkti just Tallinna Bussijaama peauste vahetus lähedusse.