Uudised

 • Tallinna Bussijaama tualettide remonttööd

  18.10.21–25.10.21 toimuvad Tallinna Bussijaama tualettides remonttööd. Sellel ajal tualette kasutada ei saa. Ajutised välitualetid ja kätepesujaam asuvad Tallinna Bussijaama ooteplatvormidel.

  Vabandame võimalike ebamugavuste pärast ja täname mõistva suhtumise eest.

  Tallinna Bussijaama tualettide remonttööd

 • Tallinna Bussijaama väljumised on häiritud

  Täna hommikul kella 10.50 paiku tehti Tallinna Bussijaamale vale pommiähvardus. Busside väljumised olid sellest häiritud kuni kella 11.30.

  Olukord on nüüdseks lahenenud ja politsei tegeleb ähvarduse teinud isikuga ning täpsemate asjaolude välja selgitamisega.

  Vabandame kõikide reisijate ees, kes sel ajal Tallinna Bussijaamas viibisid ja loodame, et kõik jõudsid kenasti oma bussidele.

 • Infotelefoni lühendatud tööaeg

  Infotelefon 12250 töötab erandkorras 06.08.21 kell 08.00–16.30 ja 07.08.21 on infoliin suletud.

  Võta meiega ühendust e-posti teel info@bussijaam.ee ja vastame esimesel võimalusel.

  Vabandame võimalike tekkivate ebamugavuste pärast!

 • Maastikumaalid Tallinna Bussijaama vaateakendel

  Alates 5. juulist kaunistavad Tallinna Bussijaama vaateaknaid Eesti kunstimuuseumi ekspositsioonidest pärit maastikumaalid.

  Tallinna Bussijaama ootesaali vaateakendel saab näha Eesti kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi, Mikkeli muuseumi, Niguliste muuseumi ja Adamson- Ericu muuseumi püsinäitustel olevaid maale Eesti maastikest.

  Kunstiteosed on esitatud reprokleebistena, millest enamik on originaalmõõtmetes, mõne mahukama teose suurust on ruumile sobivaks kohandatud. Ootesaali päikesepoolsed aknad avavad võimaluse näha teoseid uues valguses.

  “Eesti Kunstimuuseum korraldab meie juures juba teist väljapanekut, millega soovime muuta hubasemaks oma reisijate viibimist ootesaalis. Loodame, et Tallinna Bussijaama aknaid kaunistama hakkavad maastikud inspireerivad külastajaid sedavõrd, et näituse raames üles seatud kunstinurk koos vajalike vahenditega leiab tihedat kasutust. Meie soov on luua kunsti kaudu justkui kahekõne oma reisijaga. Parimad pildid leiavad kindlasti tee Tallinna Bussijaama sotsiaalmeediasse, et tunnustada nende tööde autoreid, keda sooviksime meeles pidada omapoolsete üllatustega,“ sõnas Tallinna Bussijaama turundus- ja kommunikatsioonijuht Kadriann Raud.

  Eesti Kunstimuuseumi turundus- ja teenindusvaldkonna juht Piret Järvan kirjeldab koostööd, mis jätkub pärast esimest, skulptor Christian Ackermanni loomingust inspireeritud väljapanekut maastikumaalidega: „Tallinna Bussijaam tegi eelmise aasta lõpus Eesti Kunstimuuseumile toreda ettepaneku koostööks ning aasta alguses valmis ootesaali akendel omalaadne väljapanek Ackermanni ainetel. Suveperioodil vahetavad selle välja maastikumaalid. Pikematel ja lühematelgi bussireisidel saame ikka imetleda kauneid maastikke, mis on inspireerinud ka paljusid kunstnikke. Loodame, et väljapanekuga bussijaamas üllatame rõõmsalt paljusid ja teoste originaale tullakse vaatama Eesti Kunstimuuseumi viide filiaali.“

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!

   

 • Tallinn-Tartu bussiliini 50. aastapäev

  1. juulil 2021. aastal möödus Eesti ühe legendaarseima Tallinn-Tartu ekspressliini nr 724 käivitamisest 50 aastat. Selle tähistamiseks tõi Tallinna Bussijaam välja ajaloolise Ikarus 255 bussi ja kõige esimese tööpäeva sõiduplaani, et esile tuua poolesaja aasta kontrast.

  Loe lähemalt SIIT!

  Ikarus 250 Numbri järgi kõige esimene Ikarus 250 Ülemiste pargis koos bussijuht Voldemar Piigliga. See oli üks kümnest bussist, mis saabusid Eestisse 1971. aasta juunis ja millest loodi eraldi brigaad uue Tartu kiirliini 724 teenindamiseks.
  Foto autor: bussijuht Endel Pööbel

  Ikarus 255Taaslavastus – täielikult restaureeritud Ikarus 255 Tallinna Bussijaamas koos bussijuht Alar Kattaiga.
  Foto autor: Sergei Zjuganov

  1971. aasta sõiduplaan
  Tallinna Autobussipargi ajalooline sõiduplaan 1. juulil 1971. aastal.

 • Tallinna Bussijaam uueneb

  Tallinna Bussijaama omanikud kavandavad jaama ümber ehitamist elektribusside nõuetele vastavaks ning soovivad panna praeguse jaamahoone asemel püsti seitsmekorruselise maja, kus hakkavad asuma ka parkimismaja ning äripinnad.

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!

  Tallinna uue bussijaama eskiislahendusTallinna uue bussijaama eskiislahenduse joonis.
  Autor/allikas: HG Arhitektuur

 • Otsime klienditoe spetsialisti Tallinnasse

  Klienditoe spetsialisti tööpakkumine Tallinnas

 • Tartu Bussijaama teeremont

  Alates 06.05.2021 alustatakse Tartu linnavalitsuse tellimusel remonttöid Soola tänaval. Seetõttu suletakse Tartu Bussijaamas osad platvormid ja suunatakse ümber teistele platvormidele. Remonttööd kestavad esialgse plaani kohaselt kuni 19.05.2021.

  Palun jälgige Tartu Bussijaama üles pandud viitasid ja suuniseid platvormide muutuste osas ning vajadusel pöörduge Cargobusi kassasse, et täpsustada oma bussi väljumisplatvormi.

  Vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

  Loe lähemalt Tartu linna kodulehelt tartu.ee!

  Tartu Bussijaama teeremont

 • Tallinna Bussijaama muudatused lahtiolekuaegades

  Seoses uute ja rangemate koroonapiirangutega Eesti Vabariigis muutuvad ka Tallinna Bussijaama lahtiolekuajad alates 12.03.2021.

  Avatud koroonapiirangute ajal (12.03.2021–27.06.2021):
  E–P 07.00–23.00

  Piletimüük koroonapiirangute ajal (12.03.2021–01.05.2021):
  E–R 08.00–18.00 saab bussipileteid osta Tallinna Bussijaama piletikassast.
  E–R 18.00–20.00 saab bussipileteid osta Cargobusi Tallinna terminalist.
  L 08.00–16.00 saab bussipileteid osta Cargobusi Tallinna terminalist.
  P 10.00–16.00 saab bussipileteid osta Cargobusi Tallinna terminalist.

  Vabandame võimalike tekkivate ebamugavuste pärast!

  Palun kanna Tallinna Bussijaama siseruumides maski ja hoia teiste reisijatega mõõdukat distantsi!

 • Christian Ackermanni näitus Tallinna Bussijaamas

  Alates 2. veebruarist saab Tallinna Bussijaama ootesaalis näha Niguliste muuseumi ekspositsioonist pärit röntgenfotosid Christian Ackermanni loodud kujudest.

  “Pop-up näituse formaat võimaldab Ackermanni loominguga tutvuda laiemal ringil inimestel,” rõõmustas Eesti kunstimuuseumi turundus- ja müügivaldkonna juht Piret Järvan Tallinna Bussijaamalt tulnud ettepaneku üle. Järvani sõnul, Põhja-Eesti kirikutest pärit Ackermanni loodud kujud üllatavad ka neid, kes kirikukunsti vastu huvi ei tunne.

  “Suure tõenäosusega ei pruugi neid kujusid sel sajandil enam koos näha, sest nad rändavad tagasi oma kodukirikutesse. Bussijaama näitusel on väljas kujude röntgenfotod, mis valmisid ülimahuka uurimustöö raames. Usun, et see omamoodi näitusekild bussijaamas võib tekitada huvi Niguliste muuseumi külastamiseks.” sõnab Järvan.

  2017. aastal sõlmisid Eesti kunstimuuseum, Eesti kunstiakadeemia ja Eesti evangeelne luterlik kirik koostöölepingu, mille eesmärgiks oli Ackermanni loomingu interdistsiplinaarne uurimine ning tema skulptuurikunsti taas kunstiväljale toomine. Koostöö tulemusena saab Niguliste muuseumi näitusel näha lähivaates ligi 60 Eesti kirikule loodud skulptuuri.

  Tallinna Bussijaama pop-up näitus on avatud käesoleva aasta maini.

  Loe lähemalt uudisteportaalist ERR!