VISIOON: Tallinna Bussijaam saab modernse elektritranspordiühenduse

Tallinna Bussijaamal on plaan saada pealinna roheliseks transpordiväravaks, et liikuda kogu maailmaga kaasa elektriliikuvuse suunas. Lähitulevikus arendatakse välja moderne elektritransporditaristu. Samuti soovib Tallinna Bussijaam pakkuda võimalust elektritranspordi kasutamiseks kaugsõidu liinidele.

“Me näeme, et peaks olema võimalik siia saabuda ja siit edasi liikuda elektribusside ja -autodega. Tulevikus oleme viimas ennast kurssi ka vesiniktehnoloogiatega, sest infrastruktuurina ja taristuna me peame toetama sellist tehnilist arengut,” rääkis T grupp OÜ tegevjuht Airika Aruksaar.

Detailplaneering, millega on juba alustatud, kujutab endast lisaks elektritaristule ka seitsmekorruselist bussijaama teenindavat hoonet. Valmis ehitatakse ka parkimismaja 228-le sõidukile ning lisatakse juurde busside platvorme.

“Tavaliselt võtavad nii suured detailplaneeringud aega umbes 7 aastat ehituseni, meil on peaaegu aasta juba kulunud. Loodame, et meisse suhtutakse natukene soosivamalt, sest see on ikkagi väga oluline asukoht linna jaoks, ja me näeme, et paremat kohta bussijaamale täna ei ole,” lisas Airika Aruksaar.

Loe ja vaata lähemalt uudisteportaalist Pealinn!