Uudised

 • Sinu käed võivad päästa elu!

  16. oktoober on rahvusvaheline südame taaskäivitamise päev.

  Selle raames viib Tallinna Kiirabi koostöös Terviseametiga ning Tallinna Bussijaamaga läbi elustamiskoolituse.

  Tulge ja õppige selgeks see eluks vajalik metoodika – kuidas muuta oma käed elupäästjateks – Tallinna Bussijaamas 17. oktoobril, kell 12:00.

  Aita abivajajat! Iga abivajaja on kellegi lähedane ning iga päästetud elu on pingutust väärt!

  Tule kohale, pane käed külge ja harjuta!

   

   

   
 • T grupp AS liitub üleskutsega, millega kutsutakse klienditeenindaja kaitseks välja astuma

  Augusti lõpust levib sotsiaalmeedias üleskutse, millega teenindustreener Kati Suun kutsub üles märkama klienditeenindajate kiusamist ja sellele vajalikul hetkel vahele astuma.

  Suun ütleb, et  kui on kõrvalt näha, et teenindaja on korduvalt vabandanud ja olukorrale lahendusi pakkunud, aga klient on endiselt ebaviisakas – astuge vahele, sest tihti on klienditeenindaja käed seotud, tema peab jääma rahulikuks ja viisakaks. “Ainult nii, märgates ja üksteise eest välja astudes, tõstame me koos klienditeeninduse jälle au sisse ja vähendame klienditeenindajate kiusamist – ja siis naeratavad nemad teile esimesena ja päriselt siiralt tahavad jälle oma tööd hästi teha,” lisab Suun. Tema hinnangul on klientide ebaviisakas suhtumine ka üks klienditeeninduse valdkonna tööjõupuuduse põhjuseid.

  T grupp ASi juhatuse esimehe Ingmar Roosi sõnul töötavad T grupis – Tallinna ja Tartu bussijaamas – ainult väga head klienditeenindajad – inimesed, kes teavad, mida nad teevad ning teevad seda suurepäraselt. „Samas näeme igapäevaselt kliente, kes hoolimata klienditeenindaja rahulikest selgitustest olukorrale, sellegipoolest karjuvad ja sõimavad,“ lisas Roos.

  „Me ei pea sellist käitumist kuidagi õigustatuks ning kutsume kõiki kliente jääma igas olukorras viisakaks – vastupidiselt arvamusele, et sõimamisega saavutatakse parem tulemus, võin kinnitada, et nii see siiski ei ole,“ rõhutab Roos.

  Tallinna ja Tartu bussijaamades võetakse alates järgmisest nädalast klienditeeninduses kasutusele kleebised sõnumiga: „Naerata ja jää sõbralikuks!“.

  (Refereeritud artikli täistekst loetav Delfis – https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/sotsiaalmeedias-leviv-uleskutse-innustab-klienditeenindajate-kaitseks-valja-astuma-millegiparast-on-okei-teenindajale-oelda-lollakas?id=87364341)

 • 27. ja 28. augustil kehtib Tallinna bussijaamas ajutine liiklusmuudatus

  Teisipäeval, 27. augustil ja kolmapäeval, 28. augustil viiakse läbi Tallinna bussijaama väljumispeatustes nr 6 ja nr 8 paiknevate sadevee kogumiskaevude remonttööd. Nimetatud töö läbiviimiseks suletakse teisipäeval (s.o. 27. august) peatus nr 8 ja kolmapäeval (so 28. august) väljumispeatus nr 6 (mõlemad peatused praeguse prognoosi järgi suletuks ainult üheks päevaks).

  Selleks, et vähendada väljumisplatvormide numbrite muutmisega seotud segadust reisijate hulgas viiakse töö läbi selliselt, et teisipäeval on platvorm nr 8 viidud üle ajutisse asukohta, mis paikneb alltoodud joonisel näidatud kohas. 8. platvormi asukohas on sel kuupäeval suur infosilt, mis teavitab reisijaid 8. platvormi ajutisse asukohta viimisest ning ajutise platvormi asukohas on samuti silt, mille järgi reisijad 8. platvormi ära tunnevad. Kuna ajutine peatus asub vahetult bussijaama hoovipoolse ukse ees, siis usun, et reisijad leiavad selle asukoha ilma probleemideta üles.

  Täpselt sama skeem toimib päev hiljem 6. väljumispeatusega.

  Ajutise muudatuse sujuvaks toimimiseks pöörab ka bussijaama turvateenistus tööde teostamise päeval suurt tähelepanu sellele, et bussijuhid ja reisijad ajutise peatuse asukoha üles leiaksid.

  ajutise liiklusmuudatuse skeem

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Liikluspiirangud Laagna teel filmi „Tenet“ võtete ajal

  Režissöör Christopher Nolani filmi „Tenet“ võtted toimuvad Laagna teel 10. juulist kuni 21. juulini, mille jooksul tuleb ette liikluse peatamisi Laagna teel. Filmivõtete ajal jääb tavaliiklus Laagna kanalis avatuks esmaspäeviti ja teisipäeviti. Lasnamäele suunduv suunavöönd on suletud 10.-14. juulil ja 17.-21. juulil. Kesklinna sõidusuunal saab tööpäeva hommikuti kuni kella 10.00-ni kesklinna. Kell 10.00 kuni 15.30 on Laagna tee suletud. Kesklinna sõidusuund muudetakse Lasnamäele suunduvaks sõidusuunaks ning avatakse linnast väljumiseks kell 15.30 tööpäeviti 10.-12. juulil ja 17.-19. juulil. Nädalavahetustel 13.-14. juulil ja 20.-21. juulil on Laagna tee suletud. Laagna teed ületavad sillad on avatud, v.a sulgemised kuni 5 minutiks ohutuse tagamiseks (õhusõidukite madallennud). T grupp AS juhatuse liikme Ingmar Roosi sõnul mõjutab Laagna tee sulgemine ennekõike Tallinna ja Ida-Eesti linnade vahelisi kaugbussiliine, millele ei ole võimalik liikluspiirangute ajal Tallinna saabumisel ja Tallinnast väljumisel kasutada tavapärast Laagna teed: “Alternatiivina saavad  bussid kasutada küll Peterburi tee marsruuti, kuid arvestades, et Laagna tee sulgemisel kandub suur osa tavaliiklusest samuti üle Peterburi teele, siis on oht, et Smuuli tee ristmikul, T1 kaubanduskeskuse ümbruses ja Tartu maantee ristmikul esineb tavapärasest veel suuremaid ummikuid, mille tõttu bussid võivad hilineda kuni 15 minutit. Täpset hilinemist on raske prognoosida, sest see sõltub ummikute tekkest, kuid kindluse mõttes tasuks Tallinna bussijaamast jätkureisidele suunduvad reisijad arvestada tavalisest 15 minutit suurema ajavaruga, et mitte jätkureisilt maha jääda. Sama kehtib Ida-Eestisse sõitvate reisijate kohta, kes plaanivad näiteks Jõhvist, Narvast või Rakverest järgmisele bussile istuda. ” Roos tõi välja ka teise olulise asjaolu, mis Laagna tee sulgemisel avaldub: “Ida-Eestist Tallinnasse sõitvad reisijad, kes soovivad bussist väljuda Mustakivi peatuses, ei saa seda teha ja peavad sõitma bussijaama. Selliseid bussiliine, mis sõiduplaani järgi võimaldavad tavaolukorrast Mustakivis bussilt maha tulla, on ca 20 ning bussifirmade kinnitusel on Mustakivi peatus väga populaarne sihtkoht. Mustakivi peatuses väljuma harjunud reisijatel soovitame arvestada täiendava ajakuluga enda lõppsihtkohta reisimisel.
 • Liikluse ja parkimise ümberkorraldused Tallinnas laulu- ja tantsupeo ajal

  Seoses 4.-7. juulil toimuva XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” juubelipidustustega aitab Ühisteenused peonädalal linna liikluse ümber korraldada, et tagada turvaline liiklemine nii pidulistele ja pealtvaatajatele kui ka piirkonna elanikele ja ettevõtete töötajaskonnale ning klientidele.

  Tänavused pidustused haaravad endaga kaasa Tallinna linna alates Kassisaba asumist kuni Kadrioruni, mis tähendab, et nendes piirkondades tegutsevatel ettevõtjatel ja asutustel tuleb juba varakult arvestada juuli esimese nädala ümberkorraldustega nii liikluses kui parkimises.

  Oluline info seoses ümberkorraldustega

  * Peamised liikluse ja parkimise ümberkorraldused Tallinnas puudutavad Kalevi staadioni, Tallinna Lauluväljaku ja rongkäigu trajektoorile jäävaid piirkondi.
  * Ümberkorraldused leiavad aset peonädalal ehk juuli esimesel nädalal: 30.06-07.07.2019.
  * Peopiirkondade uut liikumis- ja parkimiskorraldust suunavad ajutised liiklusmärgid ja neoonvestides liikluskorraldajad.
  * Täpne info liikluse ja parkimise ümberkorralduste kohta asub aadressil www.parkimine.ee

  Ühisteenuste soovitused Tallinna kesklinnas ja peopiirkonnas tegutsevatele organisatsioonidele

  * Tutvuge oma organisatsiooni piirkonda puudutavate liikluse ja parkimise ümberkorraldustega juba varakult, et teavitada muudatustest vajadusel ka oma meeskonda ja kliente, kes teid peo perioodil külastada soovivad.
  * Varuge autoga peopiirkonnas liigeldes rohkem aega ja valige vajadusel juba varakult alternatiivne teekond ja parkimispiirkond.

  Liikluse ja parkimise ümberkorralduste peamised piirkonnad:

  * Kalevi staadioni piirkond
  Liikluskorralduse muudatused 1.-5. juulini puudutavad peamiselt Kalevi Staadioni lähistel asuvaid Püssirohu, Herne, Staadioni, Võistluse ja Juhkentali tänavaid ning parkimistingimusi. Samuti kehtestatakse sõidukiirus 30 km/h Juhkentali, Staadioni, Herne, Võistluse ja Püssirohu tänavatel. Tantsupeo etenduste publiku massilise liikumise aegadel suletakse Juhkentali tänav lühiajaliselt 4. juulil kell 13-23 ja 5. juulil kell 9-23.

  * Tallinna Lauluväljaku piirkond
  Liikluskorralduse muudatused 1.-7. juulini puudutavad peamiselt Joa, Pirita, Vana-Pirita, Kuristiku, Oja tänavaid ja Narva maanteed ning parkimistingimusi, samuti kehtestatakse selleks perioodiks osadel teedel sõidukiiruseks 30 km/h.

  * Rongkäigu marsruut
  Seoses 6. juulil toimuva rongkäigu ja selle ettevalmistustega muudetakse liikluskorraldust ja sõidukite parkimise korda juba alates 5. juuli õhtust kuni 6. juuli õhtuni rongkäigu rivistumise aladel Luise, Endla, Toompea, Tõnismäe, Hariduse, Wismari ja Roosikrantsi tänavatel ning Falgi teel, mis muudetakse kahesuunaliseks. Rongkäigu läbiviimiseks muutub liikluskorraldus ka tänavatel, mis jäävad Kassisaba asumi Luise ja Endla tänavatest linna poole, läbi Vabaduse väljaku, Pärnu mnt, Narva maantee ja Pirita tee kuni Lauluväljaku Mereväravani.

  * Ühistranspordiga seotud ümberkorraldused pidustuste ajal
  Seoses muudatustega liikluskorralduses muutub ühistranspordi sõidugraafik 4.-7. juulil tihedamaks nii kesklinnast Piritale ja Lauluväljakule suunduvatel kui ka sealt tagasi sõitvatel linnaliinidel. Samuti avatakse Tallinna linna poolt peo nädalavahetuseks kesklinna ja Lauluväljaku vahel busside ajutine ringliin ning pikendatakse Kadrioru trammiliini nr 3 hilisõhtuseid väljumisaegu.

  Detailne info kõigi ümberkorralduste kohta asub aadressil www.parkimine.ee.
  Infot muudatuste kohta jagatakse jooksvalt ka Ühisteenuste Facebooki-lehel https://www.facebook.com/yhisteenused/

 • Tallinna bussijaama kassades hakatakse müüma Lux Expressi rahvusvaheliste reiside pileteid

  Alates 1. juunist 2019. a hakatakse Lux Expressi rahvusvaheliste reiside pileteid müüma Tallinna bussijaama Tpileti kassades ja infoletis. 

  Lux Expressi rahvusvaheliste liinidega saab sõita Lätti (Riia), Leetu (Vilnius), Venemaale (Peterburi, Moskva), Poola (Varssavi) ning Valgevenesse (Minsk).

  Pileteid saab soetada kassade lahtiolekuaegadel:
  E-L 7.00 – 20.00
  P 08.00 – 20.00

  Tallinna bussijaama infoletis hakatakse al. 3. juunist 2019.a väljastama ka viisasid, võtma vastu Venemaa ja Valgevene viisa taotlusi ning sõlmima reisikindlustuse poliise.

  Tallinna bussijaamas asunud Lux Expressi esindus (kassa) suletakse.

   

 • 18.03 kl 18:00-19.03 kl 7:00 ei toimu kassades ega Tpileti veebipoes piletimüüki

  Esmaspäeval, 18. märtsil on bussijaama kassad avatud erandkorras kuni kl 18.00ni.

  Kassad on suletud mahuka Tpileti süsteemiuuenduse tõttu. Samaaegselt toimub uuendus ka Tpileti veebipoes (www.tpilet.ee) Tpileti mobiiliäpis ja piletimüügiautomaatides.

  Kuni teisipäeva, 19.03 hommikul kl 7ni on võimalik osta pileteid vaid bussijuhtide käest.

  Vabandame ebamugavuste pärast!

 • Bussijaamade kassade pühadeaegsed lahtiolekuajad

  Tallinna, Tartu ja Rakvere bussijaamade kassade pühadeaegsed lahtiolekuajad erinevad mõnevõrra tavapärastest aegadest:

  Tallinna bussijaama kassad on avatud:

  24.12.2018 9.00-19.00
  25.12.2018 9.00-19.00
  26.12.2018 8.00-20.00
  31.12.2018 8.00-19.00
  1.01.2019 10.00-20.00

  Tallinna bussijaam on avatud tavapärasel ajal hommikul kl 5-st öösel kl 1-ni.

  Tartu bussijaama kassad on avatud:

  24.12.2018 09.00-18.00
  25.12.2018 10.00-17.00
  26.12.2018 09.00-19.00
  31.12.2018 08.00-18.00
  01.01.2019 11.00-19.00

  Tartu bussijaam avab 24.12-26.12.2018 ja 01.01.2019 külastajatele uksed kaks tundi hiljem olles avatud kell 08.00-21.00.

  Rakvere bussijaama kassad on avatud:

  24.12.2018 08.30-14.30
  25.12.2018 suletud
  26.12.2018 11.00-17.00
  31.12.2018 07.30-15.00
  01.01.2019 11.00-17.00

  Rakvere bussijaam on avatud tavapärastel aegadel kl 7.00-20.30.

  Bussipileteid saate osta piletimüügiautomaadist, Tpileti mobiiliäpist ja meie kodulehelt www.tpilet.ee.

  Meeldivaid reise ja häid pühi!

 • Tallinna bussijaama 13. platvorm on suletud

  Tallinna bussijaama 13. platvorm on alates 1. novembrist suletud.
  Seni 13. platvormilt väljunud bussid väljuvad järgmistelt platvormidelt:

  Suund Väljumine Bussifirma UUS PLATVORM
  Tallinn-Riia 6:30 Ecolines 12
  Tallinn-Kiiev 7:00 Temptrans 12
  Tallinn-Kärdla (Luidja) 8:00 GoBus 4
  Tallinn-Pärnu 8:45 Taisto 12
  Tallinn-Pärnu 10:00 Taisto 12
  Tallinn-Sankt Peterburg 10:15 Ecolines 12
  Tallinn-Vilnius 11:30 TOKS 12
  Tallinn-Riia 13:00 Ecolines 11
  Tallinn-Vändra 13:15 Rapla Bussipark 12
  Tallinna-Pärnu 13:30 Taisto 12
  Tallinn-Pärnu 15:15 Taisto 11
  Tallinn-Riia 16:15 Ecolines 11
  Tallinn-Minsk 16:30 Temptrans 4
  Tallinn-Pärnu 16:45 Taisto 7
  Tallinn-Kuressaare 17:35 LUX 12
  Tallinn-Vändra 19:15 Rapla Bussipark 12
  Tallinn-Minsk 21:00 Vares Reisid 12

   

  Tallinna bussijaam vabandab ebamugavuste pärast.

 • 1. oktoobril esineb bussijaamas keelpillikvartett Prezioso

  Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril esineb Tallinna bussijaamas keelpillikvartett Prezioso. Kontsert algab bussijaama ootesaalis kl 15.30.

  Muusikapäeval, 1. oktoobril toimub Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel ühe päeva jooksul ühtekokku 170 tasuta kontserti 80 linnas ja asulas üle Eesti. Rohkem infot www.muusikapäev.ee.

  40650907_1855090994574872_3265366942550065152_n

  Keelpillikvartett “Prezioso” tegutseb alates 2006. aastast. Kõik neli noort muusikut on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema. Kvartett on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud kontserte ning osalenud festivalidel nii Eestis kui ka välismaal (Soome, Venemaa, Holland, Saksamaa,Türgi).  2010. sügisel korraldati kvartetile kontserttuur erinevates Hollandi linnades ning 2015. aasta jaanuaris toimusid edukad kontserdid Saksamaal koos pianist Hando Nahkuriga. Publikumenu ja kriitikute kiitvad hinnangud on kvartetti saatnud nii Eesti kontserdilavadel kui ka välismaal.

  Viimastel aastatel on astutud üles erinevates kontserdisarjades nii Eestis kui väljaspool. Osaletud on mitmetel juubelikontsertidel (Rein Rannap, Sven Grünberg, Voldemar Kuslap). Välisreisid on viinud kvarteti nii Peterburgi, Moskvasse (“Spiegel im Spiegel” festival) kui Türki (Bachi festival Bodrumis). 2016. aastal tähistas Prezioso kvartett kümne tegevusaasta täitumist EIL poolt korraldatud piduliku kontserdiga Mustpeade majas. 2017. aastal esineti koos Henry-David Varemaga Eliitkontserdite sarjas “Peterburi sillad”. Oluline on olnud osalemine projektis KAHEKSA, mille raames  anti mitmeid kontserte ning mis kulmineerus 2017. aastal heliplaadi ilmumisega, millel kõlavad 8 eesti helilooja teosed kitarrile ja keelpillikvartetile. Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline.

  Kohtumiseni kontserdil!