Uudised

 • Lahtiolekuajad pühade ajal

  T grupp AS piletimüügisüsteemist bussipileteid müüvate esinduste kassade lahtiolekuajad jõulude ning aastavahetuse perioodil.

  Tallinna bussijaama hoone on avatud tavapärasel ajal – kl 05:00-01:00, Tartu bussijaam on 24.-26. detsembril kl 07:00-20:00, 31. detsembril kl 06:00-20:00 ja 01. jaanuaril kl 10:00-21:00.

  Tallinna ja Tartu bussijaamade kassade lahtiolekuajad:

  Bussipiletite müüki teostavate Cargobusi esinduste pühadeaegsed lahtiolekuajad bussijaamades:

   

 • Tallinna bussijaama kassade lahtiolekuajad jaanipäeval

  Tallinna bussijaama kassad on võidupühal ja jaanipäeval avatud järgnevatel kellaaegadel:

  23.juuni 24.juuni
  Tallinna bussijaam 07:00-19:00 09:00-20:00
 • Muusikapäev Tallinna ja Tartu bussijaamas

  1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva ja kogu Eesti täitub kaunite kõladega. Järjekorras neljas Muusikapäeva kontserdiprogramm toob sinuni üle 150 lühikontserdi kõikjal Eestis, linnades ja maal, nii kontserdisaalides-kultuurimajades kui ka näiteks laudas, haiglas, bussis, turul, spordikeskustes ja mitmeis fantastilises paigus veel! Programmist leiab nii klassikat, jazzi kui ka rahvamuusikat.

  Tallinna bussijaamas esineb kell 11.30 Tütarlastekoor Ellerhein Ingrid Kõrvitsa dirigeerimisel ning Tartu bussijaamas kell 11.00 Tartu Saksikoor Toomas Petersoni juhendamisel. Ootame teid kõiki kuulama! Muusikapäeva programmi ja sisuga saab tutvuda FB ürituse vahendusel, mis asub siin!

  MP_fb_kontsertpaiga_cover

 • Noblessneris esitletakse haruldast bussikollektsiooni

  3.-6. novembrini saab Tallinnas, Noblessneri Valukojas tutvuda kogu maailmas ainulaadse uunikumbusside kollektsiooniga. Esmakordselt toimuval näitusel on siseruumides välja pandud bussid, mis sõitsid endise NSV Liidu ja Põhja-Euroopa maanteedel. Kokku on võimalik näha 14 ajastutruult taastatud reisibussi, mille hulgast leiab ka ainukesi säilinud eksemplare kogu maailmas. Näituse korraldab Eesti Bussiajaloo Selts ning on külastajatele tasuta.

  Bussiajaloo Seltsi eestvedaja Tõnu Piiburi sõnul on bussikollektsioon erakordne, sest see on praktiliselt ainuke maailmas, mida võib lisaks uudistamisele soovi korral ka ringsõidule tellida. Kõik kollektsiooni 14 uunikumbussi on sõidukorras ja teevad aeg-ajalt soovijatele ringsõite.

  Tallinnas Noblessneri Valukojas toimuva bussinäituse kroonijuveeliks on 1938. aastal valminud ja tänavu ajastutruult taastatud luksusreisibussi Volvo B14 esmaesitlus. Teistest haruldustest näeb näiteks Stalini-nimelises tehases ehitatud reisibussi ZIS 127 (1956), mis tähistab tänavu on 60. sünnipäeva ning Setra S6 (1962) ja ka näiteks Eesti valmistatud buss TA 6-1 (1957).

  Näitus avatakse 3. novembril kell 11.00 ning on avatud 4.-6. novembrini kell 11.00 – 19.00. Näituse külastamine on tänu Bussiajaloo Seltsile tehtud annetustele tasuta.

  Eesti Bussiajaloo Selts tegeleb Eesti bussiliikluse ajaloo uurimise ja au sees pidamisega.

  uunikumbusside_naitus_mootor_grupp

 • UUS! Kiletamisteenus eripagasile

  Kas teadsid, et jalgratas kuulub eripagasi alla? See eeldab bussifirmadelt erinevaid tingimusi.

  Üks peamine tingimus on see, et eripagas ei tohi määrida ega kahjustada bussi sisemust, teiste reisijate pagasit ega eripagasit. Probleem, et Reisija enda määrdunud jalgrattaga või muu sarnase pagasiga bussi ei lubata, on järjest suuremaks ja aktuaalsemaks saamas. Ebameeldivuste vältimiseks hakkas Tallinna Bussijaam pakkuma jalgrataste (sh ka lapsevankrite ja muude sarnaste eripagasite) turvakiletamise praktilist lisavõimalust.

  Et bussireis ei muutuks stressirohkeks, siis kiletamisteenusega hoiad suure tõenäosusega ära ebameeldivuse, et Bussijuht ei ole kohustatud Sinu väärt pagasit teekonnale lubama.

  Teenuse soovi korral tuleks pöörduda Tallinna Bussijaama infoletti, tasuda selle eest kaks eurost ja varuda paar minutit, et pagas Sinu eest ära kiletataks.

  photo-1464254654104-c690d2e93424

 • Osale viktoriinis, kus loositakse välja tasuta bussipileteid

  Kas Sina teadsid, millise sündmuse tähistamiseks tänane Tallinna bussijaam ehitati? Pane oma teadmised proovile Tallinna bussijaama sünnipäevanädala viktoriinis.

  Tallinna bussijaama 50 sünnipäeva auks korraldatud viktoriini õigesti vastajate vahel läheb loosi 5 vabalt valitud bussipiletit ning sama palju Estonia teatri pileteid. Osale siin!

 • Tallinna bussijaama ajajoon

  1

  Tallinna esimesed maaliinibussid väljusid tänaselt Viru väljakult, Tammsaare pargi servast. Majaderida sel 1928. aasta fotol jääb Viru keskuse kohale. Parempoolne buss on Berliet.

  3

  Maaliinibusside väljumine Viru väljakult (tänase Tammsaare pargi servast) 1939. aastal. Kohvreid laotakse Büssingu katusele, mis sõidab Kuressaarde.

  2

  Odra tänav 1963. aastal. Tänase bussijaama peasissepääsu kohal rippus Autobussijaama valge silt.

  4

  Keset tänast bussijaama platsi seisis 1960ndate algul Viru väljakult üle toodud vana bussijaamahoone. Pildi tagaservas paistvate puumajade asemel on täna busside parkimisplats ja nende taga Filtri tee. Foto aprillist 1964.

  5

  Bussijaama lõunapoolse ooteplatvormi ja varikatuse ehitus jaanuaris 1965. Vaade Lastekodu 39 aknast.

  7

  LAZ-bussid bussijaamas 20. juulil 1965, päev enne uue jaama pidulikku avamist.

  6

  Lastekodu tänav, vaade maja 39 aknast Liviko suunas. Ajutised piletikassad mahakantud LAZ-bussides. Juuli 1965, viimased päevad enne uue bussijaama avamist.

  8

  Ikarus-Lux väljumas bussijaamast augustis 1965.

  .9

  Uus bussijaam 1. mail 1966, jaama ees helesinine Ikarus-Lux.

  11

  Peatused 1…9 bussijaama ootesaali kõrval, oktoober 1968.

  10

  Bussijaama administratiivkorpus mais 1973, maja ees seisab uuemat tüüpi LAZ.

  12

  “Ikarused” tipptunnil 5. märtsil 1988, enne naistepäeva pikka nädalavahetust.

  13

  AS “Mootori” bussid bussijaamas juulis 1993. Kõik selles suunas tehtud pildid on pildistanud Harri Org oma koduaknast.

  14

  2012. aastal 25. juunist – 19. detsembrini toimus Tallinna bussijaama rekonstrueerimine. Ehitustööde käigus uuendati nii bussijaama interjööri kui ka välisilmet, suurendati reisijate kasutuses olevat ootesaali ja kohvikut ning ühtlasi paigaldati hoonesse infolett ja iseteenindusautomaadid.

  Uue Tallinna Bussijaama avamine 19. detsember 2012. aastal. Foto: Veiko Tõkman

  Kõik mustvalged fotod: Harri Org. Filmiarhiiv ja ajaloomuuseum.

 • Maikuu üritused, mida külastada

  Kirjandusfestival Prima Vista toob 6.–9. maini ülikoolilinna rahvusvahelise literaatide seltskonna. Kaheteistkümnendat korda toimuv festival keskendub seekord looduse ja sõnavabaduse temaatikale ning kannab pealkirja “Metsik sõna”.
  Tartu Indiefest on alternatiivkultuuri festival, mis toob publikuni vahvad elamused, põnevad kohad, uued ja huvitavad artistid. Festival toimub Tartu südalinnas 21 -23. mail.
  HeadRead on Tallinna kirjandusfestival, mis toob kokku kirjanikke Eestist ja mujalt maailmast ning pakub kõikvõimalikke kirjandussündmusi: vestlusi tuntud autoritega, arutelusid aktuaalsetel teemadel, töötubasid, luuleõhtuid ja palju muudki.
  amazon-break-display-1854
 • Tpileti meeskonna uudne piletimüügilahendus Jiffi võitis Ajujahi

  Ettevõtluskonkursi Ajujaht finaalis valiti võitjaks nutitelefonil põhinev ühistranspordi piletimüügisüsteem Jiffi. Jiffi meeskonda kuuluvad teiste seas lehekülje www.tpilet.ee eestvedaja Andres Osula ning arendusjuht Marek Tuul. Viie meeskonna hulgast – Jiffi, Okka, Smart Load Solutions, Huntloc ja Hivescale – pääses Ajujahi otsesaates žürii ette oma ärimudelit esitlema kolm võistkonda: Jiffi, Huntloc ja Hivescale. Ajujaht 2015 võitjaks kuulutati Jiffi, kes pälvis lisaks tunnustusele ja väärt kogemusele ka 30 000 eurot  auhinnaraha

  Jiffi võimaldab ühistranspordi kasutajatel soetada sõidupileteid ja registreerida oma sõite mugavalt nutitelefoniga. Tänu ühissõidukisse paigaldatud Bluetooth Low Energy (BLE) tehnoloogial töötavatele sensoritele tunneb nutitelefoni paigaldatud rakendus ära, millises peatuses reisija bussi sisenes ja millises väljus. Sõidu registreerimiseks ei ole vaja telefoni isegi taskust välja võtta – lahendus on täisautomaatne ning jätab käed vabaks. Jiffi arengutega on võimalik end kursis hoida siin.

  Ajujahi žürii ja EASi nõukogu liikme Erki Mölderi sõnul on Jiffi meeskonnas väga head müügimehed, kes teavad sellest valdkonnast väga palju. “Jiffi tugevus seisneb õigesti komplekteeritud tiimist, kus on oma valdkonna asjatundlikud spetsialistid. Transpordis on efektiivsemaks muutmise kohti väga palju ja nemad on ühe sellise leidnud. Nortali tegevjuhi Priit Alamäe hinnangul on tegemist professionaalse meeskonnaga, kes suutis panna žürii uskuma, et nad on võimelised läbi lööma karmis ühistranspordi äris.

  Võitja kuulutas välja ettevõtlusminister Urve Palo: “Žürii hinnangul võitis toode, millel on kõige rohkem potentsiaali mõjutada inimeste elu ja teha seda mugavamaks. Lisaks oli tegemist väga särava meeskonnaga ja sellel tootel on potentsiaali muuta ühistransporti inimeste jaoks mugavamaks ja sõbralikumaks.”

  Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ellu kutsutud Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht partner on SEB ning suurtoetaja Nortal. ajujaht Allikad: ERR; Majandus24 Postimeees
 • Teenustasu kassades

  Alates 1.04.2015 rakendub Tallinna ja Tartu bussijaama kassadest ostetud piletitele teenustasu 0,10 eurot ühe ostukorvi kohta. Pileteid on võimalik teenustasuta soetada bussijaamas asuvatest piletimüügiautomaatidest ning internetist www.tpilet.ee.