T grupp AS liitub üleskutsega, millega kutsutakse klienditeenindaja kaitseks välja astuma

Augusti lõpust levib sotsiaalmeedias üleskutse, millega teenindustreener Kati Suun kutsub üles märkama klienditeenindajate kiusamist ja sellele vajalikul hetkel vahele astuma.

Suun ütleb, et  kui on kõrvalt näha, et teenindaja on korduvalt vabandanud ja olukorrale lahendusi pakkunud, aga klient on endiselt ebaviisakas – astuge vahele, sest tihti on klienditeenindaja käed seotud, tema peab jääma rahulikuks ja viisakaks. “Ainult nii, märgates ja üksteise eest välja astudes, tõstame me koos klienditeeninduse jälle au sisse ja vähendame klienditeenindajate kiusamist – ja siis naeratavad nemad teile esimesena ja päriselt siiralt tahavad jälle oma tööd hästi teha,” lisab Suun. Tema hinnangul on klientide ebaviisakas suhtumine ka üks klienditeeninduse valdkonna tööjõupuuduse põhjuseid.

T grupp ASi juhatuse esimehe Ingmar Roosi sõnul töötavad T grupis – Tallinna ja Tartu bussijaamas – ainult väga head klienditeenindajad – inimesed, kes teavad, mida nad teevad ning teevad seda suurepäraselt. „Samas näeme igapäevaselt kliente, kes hoolimata klienditeenindaja rahulikest selgitustest olukorrale, sellegipoolest karjuvad ja sõimavad,“ lisas Roos.

„Me ei pea sellist käitumist kuidagi õigustatuks ning kutsume kõiki kliente jääma igas olukorras viisakaks – vastupidiselt arvamusele, et sõimamisega saavutatakse parem tulemus, võin kinnitada, et nii see siiski ei ole,“ rõhutab Roos.

Tallinna ja Tartu bussijaamades võetakse alates järgmisest nädalast klienditeeninduses kasutusele kleebised sõnumiga: „Naerata ja jää sõbralikuks!“.

(Refereeritud artikli täistekst loetav Delfis – https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/sotsiaalmeedias-leviv-uleskutse-innustab-klienditeenindajate-kaitseks-valja-astuma-millegiparast-on-okei-teenindajale-oelda-lollakas?id=87364341)