Tpileti meeskonna uudne piletimüügilahendus Jiffi võitis Ajujahi

Ettevõtluskonkursi Ajujaht finaalis valiti võitjaks nutitelefonil põhinev ühistranspordi piletimüügisüsteem Jiffi. Jiffi meeskonda kuuluvad teiste seas lehekülje www.tpilet.ee eestvedaja Andres Osula ning arendusjuht Marek Tuul. Viie meeskonna hulgast – Jiffi, Okka, Smart Load Solutions, Huntloc ja Hivescale – pääses Ajujahi otsesaates žürii ette oma ärimudelit esitlema kolm võistkonda: Jiffi, Huntloc ja Hivescale. Ajujaht 2015 võitjaks kuulutati Jiffi, kes pälvis lisaks tunnustusele ja väärt kogemusele ka 30 000 eurot  auhinnaraha

Jiffi võimaldab ühistranspordi kasutajatel soetada sõidupileteid ja registreerida oma sõite mugavalt nutitelefoniga. Tänu ühissõidukisse paigaldatud Bluetooth Low Energy (BLE) tehnoloogial töötavatele sensoritele tunneb nutitelefoni paigaldatud rakendus ära, millises peatuses reisija bussi sisenes ja millises väljus. Sõidu registreerimiseks ei ole vaja telefoni isegi taskust välja võtta – lahendus on täisautomaatne ning jätab käed vabaks. Jiffi arengutega on võimalik end kursis hoida siin.

Ajujahi žürii ja EASi nõukogu liikme Erki Mölderi sõnul on Jiffi meeskonnas väga head müügimehed, kes teavad sellest valdkonnast väga palju. “Jiffi tugevus seisneb õigesti komplekteeritud tiimist, kus on oma valdkonna asjatundlikud spetsialistid. Transpordis on efektiivsemaks muutmise kohti väga palju ja nemad on ühe sellise leidnud. Nortali tegevjuhi Priit Alamäe hinnangul on tegemist professionaalse meeskonnaga, kes suutis panna žürii uskuma, et nad on võimelised läbi lööma karmis ühistranspordi äris.

Võitja kuulutas välja ettevõtlusminister Urve Palo: “Žürii hinnangul võitis toode, millel on kõige rohkem potentsiaali mõjutada inimeste elu ja teha seda mugavamaks. Lisaks oli tegemist väga särava meeskonnaga ja sellel tootel on potentsiaali muuta ühistransporti inimeste jaoks mugavamaks ja sõbralikumaks.”

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ellu kutsutud Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht partner on SEB ning suurtoetaja Nortal. ajujaht Allikad: ERR; Majandus24 Postimeees