Tallinn lähivaates

Üks Tpileti arvukatest müügipunktidest asub Tallinna bussijaamas, mis on väravaks pealinna bussiga väisavatele sise-ja välisturistidele. Siit paar meiepoolset ettepanekut, kuidas Tallinnas aega veeta.

Alustuseks tasub külastada mõnda viimaste aastate jooksul lihvitud muuseumi, millest on kujundatud interaktiivsed teaduskeskused. Ainuüksi Põhja Tallinnas asub selliseid kaks: Lennusadam ja Energia Avastuskeskus. Mõlemas leidub tegevust terveks päevaks ja pea et igaühele.

Silmailu pakub Tallinn eri paigust. Külastada võib näiteks Oleviste torni, mis on avatud iga päev ajavahemikus 10-18 ning mille pilet maksab 2 eurot. Kadriorus jalutades ärge jätke üles minemata KUMU treppidest – linn paistab kätte nii kõrgeimalt trepiastmelt kui ka Pallasti sillalt. Kõrgema vaate armastajad saavad aga külastada Teletorni, mis on avatud iga päev 10-19.

Häid söögikohti on Tallinnas mitmed. Tpileti toimetuse lemmikud on Kolm Sibulat, Umami ja V Restoran. Esimesed kaks asuvad linnasüdamest veidi kaugemal, viimane aga vanalinnas Rataskaevu tänaval. Õhtu võib magusa ampsuga lõpetada kas kohvikus Komeet või Must Puudel – mõlemas on lai valik suurepäraseid kooke.

Tallinna_bussijaam