Novembrikuu viis üritust, mida külastada

Novembrikuu toob endaga kaasa pikad õhtud ja üritused siseruumides. Tpileti toimetus valis välja need sündmused, kuhu pääseb mugavalt ligi ka bussiga. www.tpilet.ee pealehelt leiab sobiva väljumise ja bussipileti eriti mugavalt.

TEDxTartu toimub 8.11 Tartus Ahhaa teaduskeskuses. Ideedejagamise konverentsi seekordseks läbivaks küsimuseks on Eesti hetkeolukord, meie võimalused tulevikuks ning kus võiksime olla aastate pärast. Küsimuste üle arutlevad inspireerivad inimesed erinevatest eluvaldkondadest.

Mardilaat, mida kutsutakse ka Eesti käsitöö laulupeoks, toimub Saku Suurhallis 6-9.11. Üritusel esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd, toimuvad meistrikojad ja õpitoad. Külastajad saavad maitsta traditsioonilist Eesti kööki ning kuulata rahvuslikku muusikat; teiste seas esineb ansambel Kõrsikud.

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) toimub Tallinnas 14-30.11. PÖFF kuulub maailma TOP 15 filmifestivali hulka ning see koosneb kolmest täismahust alafestivalist, rahvusvahelise filmitööstuse sündmustest ning erinevatest filmiteemalistest üritustest (loengud, kontserdid, näitused), mis toovad pealinna kokku filmitegijad tervest maailmast.

Valga linna 23. kunstikuu selleaastaseks teemaks on „Ingli puudutus“. Kunstikuusse mahub neli erinevat temaatilist näitust, millest ühe autor on Epp Maria Kokamägi. Programmi kuulub ka kunstiteraapia, teemaõhtu ning inglilaat. Aasta lõpuni on kõigi Eesti Bussi reiside piletid Valka -50% soodsamad.

Meri riidekapis on näitus Lennusadamas, mis jutustab inimese kohtumisest merega ning toob muuseumi 80 Eesti ja Skandinaavia muuseumidest pärit mere ja moega seotud eksponaati. Külastajad saavad teada, kus ja kuidas sündis komme lapsi madrusekostüümidesse riietada, milline on suplusriiete ajalugu ning kuidas mere karmide reeglitega maailmas ellu jääda.