Obama visiit toob kaasa liikluspiirangud südalinnas, Kadriorus ja Toompeal

Seoses 3. septembril toimuva Ameerika Ühendriikide presidendi visiidiga piirab politsei ajutiselt parkimist mitmetel tänavatel Tallinna südalinnas, Kadriorus ja Toompeal.

3. septembri varahommikust kuni tööpäeva lõpuni on liikluspiiranguid Toompeal, Kadriorus ja südalinnas Solarise keskuse ümbruses (keskus ise jääb avatutuks). Lühike lõik Rävala puiesteest on liiklusele suletud 2. septembri pärastlõunast kuni 3. septembri õhtuni

Politsei sulgeb 3. septembril ajavahemikul kell 9.30-18.00 autokolonni möödumise ajaks liikluse 15 minutiks, kuid sellega seoses tekkivad liiklusummikud kestavad kindlasti kauem.

“Sulgeme visiidi ajal tänavad nii lühiajaliselt kui võimalik ja politseinikud aitavad pärast autokolonni möödumist ristmikel liiklust reguleerida,” ütles Põhja prefekt Kristian Jaani. “Soovitame siiski autojuhtidel võimalusel 3. septembri päeval kesklinna vältida, kuna kindlasti tekib ulatuslikke liiklusummikuid,” lisas ta.

Jaani sõnul on visiidi ajal Tallinnas võimalik kõikjale pääseda, kuid tuleb valmis olla suureks ajakuluks. “Kel võimalik, soovitame 3. septembril kesklinna tulla hommikul enne kella 9.30, kuna suuri tänavate sulgemisi enne seda ei toimu. Varahommikust kuni tööpäeva lõpuni on liiklus suletud vaid visiidi käigus külastatavate hoonete vahetus ümbruses, nii et mõnel pool tuleb auto jätta tavapärasest kaugemale, kuid piirkonnas elavad või töötavad inimesed pääsevad ka aiaga piiratud alasse,” selgitas Jaani. Politsei teatel tuleks isikut tõendavat dokumenti kaasas kanda.

Politsei sulgeb ajavahemikul 9.30-12.30 autokolonni möödumise ajaks korduvalt liikluse südalinna ja Kadrioru vahelistel teedel. Kella 13 ja 17 vahel on mitu 15-minutilist sulgemist Kadrioru, Toompea ja südalinna vahelistel tänavatel ning tööpäeva lõpus marsruudil kesklinn – lennujaam.

Eriti palju tuleks Kristian Jaani sõnul pärastlõunal ja tööpäeva lõpus varuda aega Tallinna lennujaama minnes.

Allikas: uudised.err.ee