Augustikuu viis üritust, mida külastada

Viimasel suvekuul on üritusi, kontserte ja festivale rohkesti. Meie toimetus valis välja need viis, kuhu pääseb mugavalt ligi ka bussiga.

Kärdla kohvikutepäev 2.08 – kaheksateist ühepäevakohvikut avavad külastajatele uksed augusti esimesel laupäeval ning lisaks maitseelamustele on mitmed kohvikud jagamas eri teemadel head nõu või lahutamas meelt. Oma lemmiku saab välja otsida siit.

Armastusfilmide festival Tartus 4-9.08 – kuue päeva jooksul näeb Baltimaade suurimas vabaõhukinos tasuta 12 täispikka filmi, mille ühisnimetajaks on armastus. Tänu festivali võrdlemisi pikale kestvusele ja laiale filmide valikule peaks igaüks leidma põhjuse augusti algul kasvõi ühel õhtul Tartut külastada. Programmi leiab siit.

Arvamusfestival Paides 15.-16.08 – teist aastat järjest leiab Eestimaa südames aset arvamus-ja osalusfestival, mille osalejad arutavad hariduse, ettevõtluse, inimõiguste ja mitmetel teistel teemadel. Mitmekülgse programmi seast leiab üle 150 arutelu ja osalemas üle 300 tuntud ühiskonnategelase. Sellest, mis Paides juhtuma hakkab, saab täpsemalt lugeda siit.

Birgitta festival Tallinnas 8.-17.08 – rohkem kui nädala kestva klassikalise muusika festivali programm on eripalgeline ning Tallinnasse tulekuks leiab põhjuse nii suur kui ka väike muusika-ja kultuurisõber. Tallinna kultuurisuve tipphetkele nomineeriv Birgitta festival tähistab sel aastal kümnendat juubelit ning festivali programm on märgilise tähtpäeva vääriline. Vaata siit

Augusti tantsufestival toob 21.-31.08 Tallinnasse esinejaid ja lavastajaid mitmetest eri riikidest. Festival tõstatab läbi tantsu küsimusi inimeseks olemisest, ühiskonnast, kultuurist ja elust nende mõistete kõige laiemas tähenduses. Tantsud leiavad aset Tallinna eri paigus ning mõtted viiakse uitama eri radadele. Tutvu programmiga siin.