Uuenenud Tallinna Bussijaam avab pidulikult uksed!

Täna avab pidulikult uksed põhjalikult renoveeritud Tallinna bussijaam. Esimest korda pärast hoone valmimist 1965. aastal ette võetud kapitaalremondi käigus sai miljoni euro suuruse investeeringuga uue näo nii bussijaama välis- kui siseilme.

“Rõõm on tõdeda, et suutsime koos ehitajaga suvel seatud tähtajast kinni pidada ning uuenenud bussijaam on oma kogu ilus reisijate vastuvõtuks valmis just pühade-eelseks reisimise kõrghooajaks,” ütles OÜ Tallinna Bussijaam juhatuse liige Andres Osula.

Osula sõnul läbib Tallinna bussijaama aastas 3,5 miljonit reisijat, mis teeb sellest kindlasti ühe pealinna olulisema avaliku objekti. “Sel nädalal lõpetasime viimased siseviimistlustööd bussijaama kohvikuosas ja kolmapäevast on reisijate kasutuses ka Eestis uudsed iseteeninduslikud piletiautomaadid,” lisas Osula.

Uuenenud bussijaam on võrreldes 1965. aastal valminud hoonega oluliselt valgusküllasem, kuna varasemalt piletimüügikassadega palistatud Odra tänava poolne külg on avatud välisvalgusele. Bussijaama hoones on istekohti ligi 100 inimesele (koos kohvikuga 150). Ootesaalis paikneb kolm piletimüügikassat, 4 iseteeninduslikku piletiautomaati, infolett kahe teenindajaga, pangaautomaadid, kohvik, lillepood ja R-kiosk. Kella 05 hommikul kuni kella 01 öösel avatud ootesaalis on võimalik kasutada tasuta traadita internetiühendust.

KARISMA arhitektid OÜ arhitektide Kai Süda ja Risto Parve projekti alusel renoveeritud Tallinna bussijaama avavad pidulikult Tallinna Bussijaama OÜ juhatuse liige Andres Osula koos majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga.

Avamisürituse raames müüvad kella 15-17 külalistele teeninduslettidest pileteid muusikud Marju Länik ja Birgit Varjun, iseteenindusliku automaadi kasutamisel on abiks näitleja Andrus Vaarik. Avamispäeval on ootesaalis kingapuhastaja, kelleks kehastub Valdo Jahilo. [Bussijaama infoekraanidelt saavad kõik reisijad jälgida lühikesi videoklippe 1965. aastast ja nüüd lõpetatud renoveerimistööde käigust.]

Kella 15:25-15:55 on ootesaalis viibivatel reisijatel võimalik kuulata koostöös Jazzkaarega ansamblit Greip. Kontserdid koostöös Jazzkaarega toimuvad ka teisipäeval ja neljapäeval, mil reisijatele pakuvad muusikalisi elamusi vastavalt Liisi Koikson ja ansambel UMA. Saabuvate pühadeperioodi puhul on Tallinna bussijaama Lastekodu tänava poolne fassaad ehitud punase kingipaela ja rosetiga.

Lastekodu ja Odra tänava ristumiskohal paiknev Tallinna bussijaama hoone valmis 1965. aastal. Varasema vanakraamituru kohale ehitatud hoone rajati toonase ENSV 25. aastapäevaks.

Tallinna bussijaama hoone renoveerimistööd algasid tänavu 25. juunil, kokku miljon eurot maksma läinud ehitustööde peatöövõtja oli Astlanda Ehituse OÜ. Reisijad pääsesid osaliselt avatudbussijaama ootesaali 9. novembril.